Povodňový souhrn aktualit

Povodňový souhrn aktualitKlesající voda odhaluje škody. Přinášíme Vám přehled aktualit tak, jak je na svých stránkách zveřejňují jednotlivé obce u řeky.

Řevnice: Město včera ukončilo stav evakuace a snížilo povodňový stupeň ze třetího na druhý. Zároveň žádá občany, aby zatím nečerpali vodu ze sklepů, protože tím mohu narušit statiku budovy. Až do odvolání platí ve městě zákaz používání tlakové kanalizace.

Dobřichovice: Hasiči čerpají rozlitou vodu z lokalit V Luhu a na Víru. Provoz mateřské školy je stále omezen. Město zprovoznilo hydrant pro všechny, kdo nejsou připojeni na obecní vodovod a mají zaplavené studny.

Hlásná a Zadní Třebaň: Lávka přes řeku je opět otevřena. Podchod pod trati je stále uzavřen a je třeba přecházet služebním přechodem přes trať. Obecní úřad v Zadní Třebani žádá občany, aby zatím nechodili do míst zasažených vodou – na Ostrov, k ledolamu a kolem Svinařského potoka.

Karlštejn: Městys čeká na opadnutí vody, aby mohl znovu otevřít parkoviště a začít s obnovou kempu. Mateřská školka dočasně funguje v budově základní školy.

(jm)