Postřižiny vzdávají hold pivu a krásným vlasům paní sládkové

Postřižiny vzdávají hold pivu a krásným vlasům paní sládkovéV původním muzikálu excelují Jan Rosák, Pavel Vítek, Lumír Olšovský, Petr Jančařík a s nimi Pavla Švédová, Karel Král, Jiří Petříš, Petr Říha…

Maryška koupající se v sudu, pan De Giorgi skákající z komína, Francin na kouřícím a prskajícím motocyklu… O diváky vděčné scény v původním muzikálu Postřižiny rozhodně nouze není. Kromě nich máte možnost na jevišti obdivovat populární herce i zpěváky, ochotníky ve svých životních rolích, zvířata i historickou techniku.

Po třech letech se na scénu vrací původní muzikál POSTŘIŽINY, ve kterém společně účinkují profesionálové – Jan Rosák, Petra Jančařík, Pavel Vítek, Lumír Olšovský… – s ochotníky, kteří jsou doma v kraji kolem dolního toku řeky Berounky včetně Dobřichovic. Skvělé výkony podávají Pavla Švédová, Karel Král, Jiří Petříš, Petr Kaplan, Alena i Petr Říhovi a další. Spolu s nimi v tomto unikátním představení hrají teď už bývalý ministr Petr Bendl a starostové několika poberounských obcí. Na jevišti se kromě lidí objevují koně, koza, historický náklaďáček i motocykl a více než sto let stará hasičská stříkačka. Diváci se mohou těšit na koupel Maryšky a paní hostinské v pivovarském sudu, skok pana De Giorgiho z pivovarského komína, na léčbu pomocí zázračných fulguračních proudů, zabijačkové pochoutky i výborné pivo. Vše zdobí původní hudba a odvážné pěvecké výkony.

Postřižiny jsou původním muzikálem autorů Miloslava Frýdla (scénář) a Jana Martínka (hudba) vytvořeným na motivy známé předlohy Bohumila Hrabala. Svérázný profesionálně-amatérský soubor je hrál po celé republice v letech 2008 – 2010, za tu dobu je vidělo na dvacet tisíc diváků. Protože celé tři roky, kdy se Postřižiny nehrály, o ně pořadatelé stále projevovali zájem, rozhodl se soubor muzikál vrátit na scénu, tentokrát v režii známého herce i režiséra Lumíra OLŠOVSKÉHO. V našem kraji je můžete vidět v sobotu 3. srpna od 20.00 v Zámeckém dvoře Všeradice a 16. i 17. srpna od 20.00 v parku zámku Mníšek pod Brdy.

Hrají a zpívají:

Jan ROSÁK/Petr JANČAŘÍK – Dr. Gruntorád

Lumír OLŠOVSKÝ/Jiří PETŘÍŠ – Francin

Pavla ŠVÉDOVÁ – Maryška

Karel KRÁL – Pepin

Pavel VÍTEK – De Giorgi

Petr BENDL/Lumír OLŠOVSKÝ – pan Koloničný

Petr KAPLAN – pan Vilímek

Alena ŘÍHOVÁ – paní Koloničná

Petr ŘÍHA – statkář Souhrada

Lucie PALIČKOVÁ/Petra BENDLOVÁ – hostinská Dorotka

Jiří CICVÁREK/Miloš CHROUST – kadeřnický mistr Boďa

Ondřej NOVÁČEK – řezník Myclík

Jiří VITOUŠ/Jan KUNA – pan Václav

Osovští hasiči, koně, koza, hasičská stříkačka, motoveteráni, pivo…

Všeradice, zámek: sobota 3. 8. 2013 od 20.00 hodin (předprodej vstupenek: Zámecký dvůr Všeradice: 602 973 711, 720 247 919, 311 513 028, e-mail: recepce@galerie-dobromila.cz)

Mníšek pod Brdy, zámek: pátek 16. 8., sobota 17. 8. 2013 od 20.00 hodin (předprodej vstupenek: mnisek@stc.npu.cz)