Pošta chce pobočky přiblížit lidem

posta pošta logoSlužby České pošty by měly být ve středních Čechách zachovány minimálně v současném rozsahu. Pobočky by přitom mohly vést třetí strany, které je přizpůsobí potřebám daného místa.

Na stanovisku o zachování poštovních služeb se shodla Rada Středočeského kraje na pravidelném jednání 25. května 2015, na kterém se radní seznámili s novým projektem České pošty.

„Pošta Partner vychází ze zkušeností ze zahraničí, kdy v řadě zemí funguje část pobočkové sítě na bázi smluvního partnerství. Pošty provozují třetí strany. Nejčastěji se jedná o obce nebo soukromé subjekty. Česká pošta si od projektu slibuje zvýšení komfortu pro klienty, kdy jednotliví provozovatelé poboček budou moci upravovat hodiny pro veřejnost podle potřeb dané lokality. Důležitým aspektem projektu je i finanční výhodnost jak pro Českou poštu, tak pro smluvní partnery,“ vysvětlil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

Česká pošta má jednu z nejhustších sítí poboček v Evropě. V České republice má celkem 3217 provozoven, z toho ve středních Čechách jich je 1473. V budoucnu si chce pošta ponechat 691 vlastních poboček a 2 526 filiálek zařazených do projektu Pošta Partner.

(red)