Porta 2022 odstartovala v oblastech

Z Porty 2019. Foto: Petra Stehlíková

ŘEVNICE, HOŘOVICE – Pořadatelé legendárního folkového festivalu Porta zvou všechny, kteří rádi hrají, zpívají a baví se hudbou: pojďte se zúčastnit Porty. Finále proběhne v Řevnicích 1. – 3. července.

Letos je naplánováno 14 oblastních kol a některá odstartovala již v březnu. Nejblíže Řevnicím je Podbrdské oblastní kolo v Hořovicích, kde se bude hrát 2. dubna v klubu Labe. Bude se hrát naživo, bez playbacku, ale je možnost vystoupit i s looperem.

Pravidla o soutěži jsou na webových stránkách Porty, ale nejjednodušší je připravit si alespoň tři písničky a přihlásit se v kterémkoli oblastním kole. Folkové, country, trampské a žánrově příbuzné písničky pak budou mít šanci znít v pořadech na Country rádiu, které je již 14 let partnerem Porty. Ti, kteří se z oblastního kola dostanou do finále nebo semifinále v Řevnicích, budou mít nejen soutěžní prostor v Lesním divadle, ale také možnost, představit svou tvorbu v třicetiminutovém recitálu. Porta je setkávání jak hudebníků, tak příznivců folk a country hudby.

Zajímavé informace o Portě najdete na webu Porty, a také v internetových novinách www.eportyr.cz.

(JV)