Policisté pátrají po nezletilé zlodějce

nezletila_zlodejkaBerounští policisté se obracejí na veřejnost s prosbou o informace k dívce, která zřejmě na příkaz dospělé osoby okradla ženy v obchodě. Podobných činů přitom může mít na kontě více.

Zaznamenané případy se staly 19. května v berounském Kauflandu a o dvě hodiny později v obchodním centru Plzni. Scénář byl podobný. Žena seniorského věku si odložila kabelku na nákupní vozík, kterou v momentě nepozornosti neznámá zlodějka ukradla.

Její čin zachytily kamery. Policisté odhadují, že zlodějku do obchodu poslala dospělá osoba v domnění, že unikne trestu a dívka bude propuštěna kvůli nízkému věku. Opak je ale pravdou. Pokud dospělý zneužije nezletilce k provedení trestného činu, je za něj sama odpovědná. K soudu může jít i sám nezletilý či mladistvý a dostat nějaký druh výchovného opatření – například dohled probačního pracovníka nebo umístění ve výchovném ústavu.

Dívka z kamerového systému má zhruba dvanáct let, štíhlou, drobnější postavu, tmavou pleť a dlouhé černé vlasy spletené do dvou copů. Podobné krádeže mohla provádět na různých místech po celé republice. Jakékoliv informace o její totožnosti přijímají policisté v Berouně na telefonu 974 872 700 nebo na lince 158. Zároveň nabádají k větší opatrnosti při nákupech.

(red)