Policie prosí o pomoc: Tato žena okradla seniorku

Foto: www.mesto-beroun.cz
Foto: www.mesto-beroun.cz

Berounští policisté pátrají po totožnosti ženy, která 20. listopadu 2014 v jednom z obchodů na náměstí v Berouně využila chvilkové nepozornosti 77leté seniorky a z kabelky jí odcizila peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a osobními doklady.

Okradená seniorka krátce po události navštívila peněžní ústav, aby platební kartu zablokovala. Čekalo ji ale nepříjemné překvapení, protože zlodějka již kartu použila u obchodního centra Kaufland v Berouně v Obchodní ulici. Opakovaně se z ní pokoušela vybrat hotovost, povedlo se jí to až na poosmé, kdy ukořistila tisíc korun. U bankomatu ji zachytil kamerový systém.

Jde o ženu středního věku, silnější postavy, tmavší barvy pleti a s kulatým obličejem. Na hlavě měla černou čepici, na očích černé sluneční brýle a na sobě béžový zimní kabát. V jednu chvíli si sundala brýle, díky čemuž byl poměrně dobře zaznamenán její obličej, viz. foto.

Policisté zatím neznají totožnost pachatelky, ale domnívají se, že není z okresu Beroun. Zároveň ale nevylučují, že se obdobného jednání již dopustila na jiných místech České republiky. Proto prosí širokou veřejnost o poznatky, které by pomohly k jejímu dopadení, na telefon 974 872 700 nebo lince 158.

(lib)