Nejdelší den v roce se blíží, oslavte ho tancem

Poslední předprázdninovou sobotu 23. června v 15 hodin v Letech odstartuje nový Festival umění pohybu. Radost ze spojení pohybu s hudbou si na něm užijí profesionálové i sami návštěvníci.

V programu na louce u srubu U Kocoura vystoupí místní zájmové a profesionální spolky, které milují pohyb a jeho formy v umění. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení dětí, které se věnují různým stylům tanců, a sami budou mít několik příležitostí užít si pohyb v rytmu hudby.

V hlavním programu se představí profesionální tanečníci se svou choreografií vycházející ze současného tance. Vystoupí také Tamara Kšírová a Vojta Rak, The Direction Project, Šimon Kubáň a Dekkadancers. „Festivalem bychom rádi zavedli novou tradici oslavy nejdelšího dne v roce tancem. Na jedné straně chceme ukázat krásu spojení pohybu s hudbou a uměním, na té druhé pak nabídnout příležitost si zatančit a užít si radost z pohybu, který do našich životů patří. Podle mě pohyb a umění kultivují tělo i mysl a do budoucna bych ráda festival doplnila i o další umělecké formy,“ říká organizátorka projektu a zakladatelka pohybového studia GYM pohni s lety Eliška Lechnerová.

Akce vznikla za podpory obce Lety a je součástí oslav 930 let od jejího založení. Detaily programu, místo konání, kontakty a podporovatele uvádějí webové stránky Festival-up.cz. Tam je také možné v předstihu zakoupit vstupenky. Děti vysoké do 110 cm mají vstup zdarma.

Nemáte-li konkrétní představu o tom, co vás čeká, můžete sledovat facebookové stránky Festival umění pohybu, kde organizátoři průběžně zveřejňují informace o účinkujících. Chcete-li si vyzkoušet současný tanec na vlastní kůži, najdete tam také video, tzv. flashmob, s krátkou variací. Doma vyzkoušíte a na festivalu si ho společně „vystřihnete“ s ostatními. Variací vás provede Milan Odstrčil, tanečník, člen tanečního souboru 420people a spoluorganizátor festivalu.

Pro „vylosované“ účastníky festivalu organizátoři připravili malé překvapení.