Od srpna se mění ceny jízdného v integrované dopravě

Foto: PID

DOLNÍ BEROUNKA, PRAHA – Od 1. srpna dojde ke změně tarifů Pražské integrované dopravy, která pokrývá i Středočeský kraj. Změna je nutná kvůli výpadkům cestujících během pandemie, na druhou stranu budou stále výhodné předplatní kupony.

Na nové ceny jízdného a motivaci cestujících ke koupi dlouhodobých kuponů, které budou ještě výhodnější, upozorňuje informačně-osvětová kampaň Kup si kupon. „Změna tarifu je nepopulární, ale vzhledem k výpadkům financí Středočeského kraje během pandemie nutné opatření, díky kterému bude moc být zachován standard integrované veřejné dopravy, na kterou jsou lidé v kraji zvyklí a v této kampani snadno poznají, že i přes změnu tarifu je cestování veřejnou dopravou pro ně stále výhodné,“ uvedl ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje Zdeněk Šponar.

Kompletní informace o změnách najdete na www.pid.cz/zmenatarifu. Vše je také na sociálních sítích Středočeského kraje, konkrétně Facebooku, Twitteru a Instragramu.

Do prvního srpna je možné využít jízdenky i předplatní kupony za stávající ceny. Nevyužité papírové jízdenky se mohou vrátit v sídle pražského dopravního podniku. U zakoupených a nevyužitých jízdenek v mobilní aplikaci Lítačka budete moci požádat o jejich proplacení.

Vybrané změny v tarifu PID od 1. srpna:

  • Zvýšení jednorázové 30minutové jízdenky z 24 na 30 Kč a z 32 na 40 Kč pro cestování v Praze
  • Ve Středočeském kraji jednorázové jízdenky narostou o 25 procent, roční kupony jsou oproti jízdenkám na kratší období výhodnější
  • Nový druh jízdného pro lidi v hmotné nouzi
  • Sjednocení manipulačního poplatku za vystavení průkazky nebo slevové aplikace na Lítačce na 60 Kč
  • Změna cen za parkování na záchytných parkovištích P+R v Praze