Obce se chystají na rozsvícení vánočních stromů

Foto: Petra Stehlíková

DOLNÍ POBEROUNÍ – Města v dolním Poberouní se již chystají na zahájení adventu. Letos připadá první adventní neděle již na 28. listopadu.

Jde o jeden z nejdříve možných začátků adventu, jehož délka je vymezena čtyřmi adventními nedělemi před 25. prosincem. První adventní neděle tedy může nejdříve připadnout na 27. listopadu, což se stane v příštím roce.

Slavnostní rozsvícení stromu s programem se chystá například v Černošicích, a to od 17 hodin před radnicí. Vystoupí žáci 5. B Základní školy Černošice, kteří předvedou příběh o narození Ježíška. Od 19 hodin bude slavnostní podvečer pokračovat violovým koncertem v sále ZUŠ.

V Řevnicích vánoční strom rozsvítí rovněž v 17 hodin, před tím se v Meandru mohou děti podívat na poučnou pohádku O tureckém rybáři. Začíná v 15.30.

V Berouně letos plánují Čertovský advent. Na Husově náměstí bude v neděli 28. listopadu k vidění pekelná show s obřími loutkami. Chybět nebude vánoční tržiště, kluziště, i dobový kolotoč. V tento den se poprvé vystaví vyřezávaný betlém řezbáře Jana Viktory. Také letos přibude nová figura – pekařka s mísou berounských koláčů.