O hlasy Berouňanů bojují obří trampolíny, aleje i chytrá WC

Ilustrační foto: ICP

BEROUNSKO – V královském městě chystají další ročník participativního rozpočtu. Stejně jako loni budou moci lidé rozhodovat, do jakého projektu město investuje jeden milion korun.

Celkem jich o přízeň veřejnosti bude bojovat devět. Do konce června mohli zastupitelé odevzdat své návrhy, jejichž autory jsou sami nebo je získali na základě podnětů svých voličů.

Samotné hlasování začne v září. Šanci mají například projekty obří vzduchové trampolíny v kempu Na Hrázi a v Hlinkách, instalace chytrých mobilních WC na vybraná místa nebo vybudování bezpečných přechodů u škol a školek. Další projekt navrhuje revitalizaci parku u Zábranského kostela, nové psí hřiště.

O hlasy veřejnosti bojuje projekt výsadby aleje stromů podél cyklostezky sv. Ludmily z Berouna na Tetín, projekt rozšíření plochy pro volnočasové aktivity v okolí dopravního hřiště nebo malé lanové centrum v prostoru U Štiky či regenerace lesoparku Městská hora. Loni občané vybírali z šesti návrhů, největší počet hlasů dostalo workoutové hřiště. Jeho výstavba v lokalitě Na Štulovně právě probíhá.