Na zámku v Litni plánují Rusalku pod širým nebem

LITEŇ – Koncertní provedení nejznámější části opery Antonína Dvořáka zazní v rámci 10. ročníku Festivalu Jarmily Novotné v sobotu 28. srpna. Půjde o výjimečný open air projekt v multimediální produkci pod názvem Rusalka v parku.

Pozvání na podium přijal orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou Roberta Jindry. Vystoupí známí interpreti. Hlavní roli Rusalky ztvární sopranistka Kateřina Kněžíková, spolu s ní v roli Prince vystoupí tenorista Richard Samek, jako Vodník Jan Martiník a Cizí kněžnou a Ježibabou bude Jana Kurucová. Do vedlejších rolí Žínek organizátoři přizvali vybrané absolventky liteňských Interpretačních kurzů.

Těšit se můžete na hudební zážitek, jehož atmosféru podtrhnou skvělí tanečníci. Celou scénu v režii bratrů Cabanů budete moci sledovat i na velkoplošných obrazovkách. Vše se uskuteční za každého počasí, v sobotu 28. srpna ve 20 hodin. Předprodej vstupenek probíhá na webu pořádající neziskové organizace Zámek Liteň a v síti Ticketportal.

Výtěžek z koncertu půjde na opravu arenžerie v zámeckém areálu, která by mohla ožít kulturou, například výtvarnými kurzy pro studenty uměleckých škol, laickou veřejnost i děti pod vedením předních českých a světových výtvarníků.

(red)