Novinky z pražské MHD

Novinky z pražské MHDHned několik novinek nachystal pro cestující pražský dopravní podnik.

S prosincem přijdou změny jízdních řádů. Letos budou větší než v předchozích letech a dotknou se především okrajových částí Prahy. Omezovat se budou autobusy, které jedou souběžně s železnicí. Změny začnou platit od 11. prosince. Na jednotlivých zastávkách se nové jízdní řády začnou objevovat s několikadenním předstihem.

Vzhledem k napjatému městskému rozpočtu možná dojde na zrušení předvolebního slibu pražské ČSSD – jízdnému zdarma pro děti do 15 let a pro seniory. Město na jízdném zdarma tratí 240 milionů korun ročně. ODS s ČSSD o úpravě koaliční smlouvy vyjednává.

Dopravní podnik připravil i dvě novinky, týkající se oznamování mimořádných událostí. Tou první je možnost nahlédnout on-line, jestli se v dopravě něco neděje. Pokud například někdo spadne pod soupravu metra a celá trasa se zastaví, během několika minut se informace objeví na http://www.dpp.cz/mimoradne-udalosti/.

Pokud jste už vyšli z domova a nemáte v telefonu přístup k internetu, je možné si informace objednat prostřednictvím informačních SMS. Pro objednání zpráv je třeba poslat SMS ve tvaru PRIHLAS MHD na číslo 736 302 340.

(jm)