Nová Lítačka umožní jezdit i za hranice regionů

iIustrační foto: archiv

Všichni, kdo cestují do Prahy, nebo v rámci Středočeského kraje, se od pondělí 27. srpna dočkají pozitivní změny. Přinese ji nový regionální dopravní systému nazvaný PID Lítačka.

Právě zde totiž najdou rozšířenou možnost výběru nosičů svých dlouhodobých časových kupónů Pražské integrované dopravy.

S nově spouštěným systémem dojde k „rozšíření funkčnosti“ nosičů dlouhodobých jízdních kupónů. Do budoucna je ambicí města vyvinout chytrou kartu, která bude vázána na nejrůznější aplikace, A PID Lítačka by v tomto směru mohla mít velký potenciál.

„Díky novému dopravnímu systému PID Lítačka bude na cestujících, zda si dlouhodobé kupóny jako doposud budou nahrávat na kartu Lítačka či nově na In Kartu Českých drah nebo bezkontaktní bankovní karty. V současné době pracujeme na propojení PID Lítačky na další městské služby, jako je například podpora intermobility v Praze. Naše plány na budoucí rozvoj karty PID Lítačka představíme ještě v letošním roce,“  řekla primátorka Prahy Adriana Krnáčová.

Nový systém nevyžaduje aktivování zakoupení zakoupené dlouhodobé jízdní kupóny ve validátorech ve stanicích metra. Díky nové technologii ukládání údajů o jízdném v online systému se kupóny aktivují automaticky po jejich zakoupení na e-shopu www.pid.litacka.cz. Tento portál je přepracovaný tak, aby odpovídal aktuálním trendům a uživatelé se v něm lehce a správně orientovali.

(red)