Nová linka pomůže Kazínu a Dolní Černošicím

Foto: MČ Praha 16
Foto: MČ Praha 16

Od 20. června funguje nová minibusová linka 243, která v návaznosti na linku 241 zajišťuje dopravní obsluhu odlehlejších oblastí městské části Praha – Lipence.  Tím by se měla zlepšit dostupnost veřejné dopravy zejména pro obyvatele Kazína a Dolních Černošic.

“Po dlouhých letech a mnoha neúspěšných jednáních se nám podařilo díky pochopení Magistrátu ve spolupráci s ROPIDem a dopravcem zavést tolik potřebnou linku MHD. Odlehlé oblasti našeho katastru se více a více zahušťují nastálo bydlícími rodinami, které jistě ocení ranní a odpolední spoje. Ty je bezpečně dopraví za prací a děti do školy a zpět. Spoje v ostatních obdobích potěší místní chataře a turisty z celé Prahy vyrážející na trasy okolo Berounky nebo Brdským podhůřím. Linka bude jistě i vítaným spojením k loni nově zavedenému rekreačnímu parníčku plujícím mezi Černošickým a Mokropeským jezem,” uvedl Michal Popek, starosta městské části Praha – Lipence.

Linka 243 bude v provozu v trase Dolní Černošice – Dolnočernošická – Lipence – Ke Kazínu – Kazín, a to v pracovní dny cca od 5.30 do 20 hodin v základních intervalech 30 minut ve špičkách a 60 minut v ostatním období.

V zastávce Lipence jsou zajištěny obousměrné návaznosti s linkou 241 ze Smíchovského nádraží, která nabídne spojení i do dalších oblastí města. Aktuální jízdní řád najdete zde, prázdninový zde.

(red)