Notičky v půlce června oslaví dvacáté narozeniny

Foto: Vladislav Skala

K červnovým oslavám v Lesním divadle v Řevnicích si soubor připravil ke křtu zbrusu nové cédéčko se zhudebněnými básněmi Jaroslava Seiferta a tři představení Divotvorného hrnce.

Notičky natočily patnáct Seifertových básní s hudbou dvorního „úpravce“ Josefa Fialy loni na podzim. Cédéčko s názvem Maminčina píseň pak vznikalo v pražském studiu pod taktovkou zadotřebaňského rodáka Jana Martínka a Mishana Pajdiaka. Soubor je pokřtí 16. června v „Lesňáku“ na koncertě s názvem 20 let radosti s Notičkami.

„Bude to průřez dvaceti lety Notiček, představí se jednotlivé primášky se svou generací muzikantů,“ říká vedoucí souboru Lenka Kolářová. V Lesním divadle tak zazní to nejlepší včetně koled podle výběru primášek Barbory Kolářové, Kateřiny Klailové, Kristýny a Mileny Kolářové a současné primášky Magdy Routové.

Slavnost olemují tři představení muzikálu Divotvorný hrnec, který Notičky uvedly v premiéře už loni. Soubor doplněný o rodiče a přátele je sehraje 14. a 15. června od 19 hodin a 17. června od 17 hodin. V hlavní roli Čochtana vystoupí Alexandr Skutil, třeboňského rodáka Josefa Maršálka zahraje Roman Tichý a role Káči se v této sezoně ujme Lucie Flemrová – původní Káča Dianka Šeplavá se vrhla na budování rodiny.

(lh)