Noc na Karlštejně zahájí už šestou sezonu

Noc na Karlštejně zahájí už šestou sezonuSoubor složený z profesionálů i ochotníků opět uvádí unikátní divadelní představení – původní muzikál Noc na Karlštejně.

Výkony Vladimíra Čecha, Pavla Vítka, Jana Rosáka, Petra Jančaříka, Štěpána Raka, jeho syna Matěje, dobřichovických a řevnických ochotníků i poberounských starostů obdivovaly tisíce nadšených diváků. Další budou mít šanci letos – poprvé v pátek 3. a v sobotu 4. června 2011 na nádvoří zámku v Dobřichovicích u Prahy.

Původní verze muzikálu, v němž znějí všechny skladby známé ze stejnojmenného filmu, se na nádvoří romantického zámečku v Dobřichovicích poprvé hrála v létě 2006. Zaznamenala obrovský úspěch – všechny reprízy byly už dopředu vyprodané, takže se muselo několik představení přidávat. V roce 2007 soubor Noc na Karlštejně uvedl znovu, tentokrát v rámci dvoudenního Královského průvodu z Prahy na Karlštejn – hrálo se první den v Dobřichovicích, druhý den na louce u mostu v Karlštejně. Tato představení vidělo rekordních bezmála 1400 diváků.

Od té doby uvádějí poberounští ochotníci i profesionálové Noc na Karlštejně každé léto, dávno už ovšem nejen u Berounky. Zájem o ni mají diváci doslova po celé republice – letos se na ni mohou kromě Dobřichovic těšit také na zámcích v Třeboni i Mníšku pod Brdy, na hradě Křivoklátě a v Nymburce.

V hlavních rolích se opět objeví známé a populární tváře – císaře Karla IV. si zahraje moderátor Vladimír Čech, alternovat jej bude bývalý ministra i středočeský hejtman, současný poslanec Petr Bendl. V roli vévody bavorského Štěpána exceluje jeho kolega z branže Jan Rosák, Peška opět ztvární zpěvák Pavel Vítek, krále cyperského Petr Jančařík, postavy vypravěče se zhostí brilantní kytarista Jan-Matěj Rak.

Doplní je ostřílení a mnoha rolemi prověření ochotníci – Monika Vaňková v roli císařovny Alžběty, Pavla Švédová v roli Aleny, Karel Král v roli purkrabího, Petr Říha v roli arcibiskupa Arnošta z Pardubic, jeho žena Alena v roli hofmistryně Ofky. Roman Tichý alternuje v roli krále cyperského, senátor Jiří Oberfalzer v roli vévody bavorského. Kostým zbrojnoše (nebude-li zrovna císařem Karlem) obleče poslanec Petr Bendl, sbor manů bude sestaven z několika starostů poberounských obcí, respektive měst.
Spolu s herci a zpěváky vystoupí šermíři, tanečnice a metači ohně. Chybět nebude ani koza a koně.

Kde a kdy se bude hrát v roce 2011?
Zámek Dobřichovice u Prahy – v pátek 3. června, v sobotu 4. června od 20.30 hodin

Zámek Mníšek pod Brdy – v pátek 24. a v sobotu 25. června od 20.30

Hrad Křivoklát – v sobotu 2. a v neděli 3. července od 20.00 hodin

Zámek Třeboň – v pátek 8. a v sobotu 9. července od 20.00 hodin

Pivovar Nymburk – v pátek 22. a v sobotu 23. črevence od 20.00 hodin

převzato z dobřichovických Informačních listů