Nejlepší lovec vytáhl z Berounky perlína

nnnLoňský rok byl ve znamení povodní, které dětem znemožnily utkat se v tradičních rybářských závodech.

Avšak letos nám počasí přálo, a tak nic nebránilo tomu, aby se před začátkem prázdnin na Ostrově v Zadní Třebani mohlo uskutečnit dětské rybářské klání.

První místo si na sedmém memorialu Jiřího Kebrdleho svými úlovky vybojoval patnáctiletý David Jančar z Dobřichovic, následován Jaroslavem Blažkem (13 let) též z Dobřichovic. Třetí příčku obsadil jedenáctiletý Tomáš Partaj ze Zadní Třebaně, který byl zároveň nejúspěšnějším lovcem co do velikosti úlovku – jeho trofejí se stal 20 cm dlouhý perlín. Ovšem ani slečny rybářky se nenechaly zahanbit – Zuzanka Partajová zdatně konkurovala bráškovi, když obsadila krásné čtvrté místo, Terezka Soukupová si vylovila místo páté a Veronika Hájková osmé. Třebaňák Sebastien Soukup se umístil na šesté příčce a v jeho závěsu sedmý Pavel Dušička z Haloun. Ostatním zúčastněným lovecké štěstí tolik nepřálo zůstali bez úlovku.

Vítězné tažení prvních třech nejúspěšnějších soutěžících bylo korunováno poháry, jež věnovala MO Řevnice, další úspěšní rybáři byli odměněni rybářskými cenami od MO a dalšími dary věnovanými p. Krejčím z Hlásné Třebaně. Celkem bylo vyloveno 1,85 kg ryb, nejčastějším úlovkem byly drobné bílé rybky. Rybářské soupeření bylo završeno ohýnkem, za jehož přípravu děkujeme Milanu Horákovi, a opékáním vynikajících klobásek, které s limonádou na akci dodal Martin Kodet z místní restaurace. Rybářskou mládež přišel podpořit a povzbudit v jejich snažení i bývalý předseda MO ČRS Řevnice, pan Hartmann. Mladým rybářům náleží uznání za trpělivost při čekání na úlovky. Petrův zdar!

Hana Bučinská, Naše Noviny