Na svinařských kurtech ochutnáte na dvacet druhů piv

Ilustrační foto: Lucie Hochmalová

SVINAŘE – Druhý ročník degustační akce Beerfest se blíží! Na dvacet druhů piv z řemeslných pivovarů v dolním Poberouní a na Podbrdsku budete moci ochutnat ve Svinařích v sobotu 23. září. Akci pořádá TJ Sokol Svinaře.

Akce startuje na tamních kurtech ve 14 hodin. Kromě piva budou k dostání i dobroty z grilu. Připraven je i doprovodný program. Zahraje stejně jako loni kapela Třehusk a skupina D. V. B. Vstupné je zdarma, sezení je kryté.

Z rodinného pivovaru Zichovec budete moci ochutnat stálici jejich ležákové nabídky, což je Krahulík 12° a k tomu i speciálně uvařené pivo k jedenáctiletém výročí, 11 years of tradition 12°. Ze svrchně kvašených piv jsme vybrali opět dvě tradiční zichovecké značky, Juicy Lucy 15 a k tomu Nectar of Happiness 17. Jako doplňkové pivo jsme si nemohli nechat ujít nakuřovaný speciál Bamberger 13° Rauchbier, uvařený jako pocta německému městu Bamberg, kam se sjíždějí milovníci tohoto „uzeného” piva z celé Evropy. „A vzhledem k tomu, že vám minule chutnala nabídka Řeporyjského pivovaru, rozhodli jsme se některá jejich piva dovézt i letos. Pochutnat si tak budete moci na stálici, Řeporyjském polotmavém 12°, k tomu speciálně uvařený doktorský ležák Lapiduch 12° a zkusíme i žitnou Mlynářskou 12°. Máme rádi i ejly a i z Řeporyj jeden dovezeme, konkrétně American Amber Ale 13°. To jsou první dva pivovary, které ochutnáte. V záloze jsou ještě další čtyři, které doplní kompletní menu o 21 chodech, pardon pivech,” zvou na Beerfest organizátoři ze Svinař.