Na řevnickém náměstí potečou ležáky i pivní speciály

Foto: archiv

Pivní festival Řevnice, který se koná v sobotu 27. května, nabídne osvědčené pivovary i “exotická” piva. Druhý ročník proběhne znovu na Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad od 11 do 19 hodin.

Účast potvrdily pivovary z blízkého i dalekého okolí: Hostomický Fabián, Krčín ze Sedlčan, Malešov, broumovský Matuška, Vilém z Jinců, Vinohradský pivovar, všeradický Všerad či Bad Flash. Přijede rovněž bohatě zásobený stánek s názvem Čerstvé pivo.

Chybět by neměl ani restaurační pivovar z Lochkova, nově otevřený pivovar v Kytína a pro Středočechy „exotický“ pivovar z Nového Šaldorfu-Sedlešovic nedaleko Znojma.

Novinkou je zapojení řevnické restaurace U Rysů, kde exkluzivně čepují světlou jedenáctku Rys z produkce pražského pivovaru Lužiny, jakož i výrobky Zámeckého pivovaru Frýdlant. Dalším novým prvkem bude účast Sdružení přátel piva, které ve svém stánku nabídne piva z polských minipivovarů, pivní suvenýry, ale také pivní osvětu formou degustační hry.

Soutěžit budou letos i sami vystavovatelé – o nejlepší pivo festivalu. Stejně jako loni se první příchozí mohou těšit na uvítací drinky, které přichystali místní domovarníci. Více o festivalu, který finančně podpořilo město Řevnice, najdete zde.

(pan)