Memoriál Aleše Hřebeského představí 24 týmů

Titul z loňského roku budou obhajovat domácí Custodes. Foto: Martin Bouda

Radotín je připraven na 25. ročník Memoriálu Aleše Hřebeského. O triumf na největším boxlakrosovém turnaji v Evropě si od středy 25. do soboty 28. dubna zahraje rekordních 24 týmů.

Tolik účastníků memoriál pořádaný radotínským lakrosovým klubem na památku svého tragicky zesnulého hráče Aleše Hřebeského nikdy předtím neměl. Navýšení počtu týmů si vyžádalo úpravu hracího systému, ale také jeden hrací den mimo radotínskou arénu. V pátek se některé zápasy odehrají v Černošicích.

„Vrací se nám naprostá většina týmů z loňska, což je pro nás výborná vizitka. Poprvé v historii přijede tým z amerického Colorada, Jagged Mountain. Díky rozšíření můžeme dát šanci mladým radotínským nadějím z LCC Wolves, kteří se v poslední době výrazně zlepšují. Týmy reprezentují celkem 15 zemí, ale řada z nich má mezinárodní složení,“ říká manažer turnaje Ondřej Mika.

Loňské vítězství se pokusí obhájit radotínští Custodes, jednoduché to ale mít nebudou. Mezi hlavní favority opět patří rovněž výborné kanadské týmy Green Gaels a Alberta Warriors, se silným mužstvem přijedou i američtí Megamen. „Znovu uvidíme řadu hráčů se zkušenostmi z profesionální NLL a nejvyšších kanadských a amerických soutěží,“ podotkl Mika.

Každý gól pomáhá
Pořádající radotínský lakrosový klub ve spolupráci s Městskou částí Praha 16 i letos uspořádá v rámci memoriálu sbírku na pomoc konkrétní hendikepované osobě z Radotína. Tentokrát jde o sedmnáctiletou Kristýnku Kačabovou trpící následky dětské mozkové obrny. Týmy, které se rozhodnou do akce zapojit, darují minimálně 10 Kč za každý gól, který na turnaji vsítí.

Prestižní a významnou sportovní akci navštěvuje během čtyř hracích dnů vždy kolem čtyř tisícovek diváků. Obdobný počet návštěvníků očekávají pořadatelé i letos, kapacita arény radotínské sokolovny prý přestává pomalu stačit.

„Jde o jedinečnou příležitost vidět opravdu špičkový atraktivní sport. Boxlakros je zajímavý i pro diváky, kteří ho moc neznají. Turnaj má skvělé renomé a moc nás těší, že se k nám týmy díky tomu pravidelně vracejí. A tvrdí nám, že se skvělá atmosféra turnaje nedá popsat, ale musí se zažít. Tak to přijďte vyzkoušet,“ láká všechny zájemce manažer turnaje Ondřej Mika.

Vstupenky jsou v prodeji na místě. Lze zakoupit permanentku na celý turnaj za 200 Kč i denní vstupenky za 60 Kč (středa, čtvrtek), resp. 100 Kč (pátek, sobota). Pro děti platí zvýhodněné vstupné. Více informací včetně kompletního rozpisu zápasů najdete na stránkách memoriálu zde.

(ph)