Na děti čekají 1. května pohádkové bytosti

Foto: archiv Leťánku

Na víly, vodníky, čarodějnice či jiné pohádkové postavy a jejich netradiční úkoly se mohou těšit děti, které se vydají na tradiční pochod pořádaný Leťánkem. Koná se první květnové pondělí.
Pohádkový les aneb Poztrácené pohádky se letos uskuteční poosmé. Trasa povede údolím Pod Čabrakem do půvabné obce Mořinka, je dlouhá čtyři kilometry a vede po lesních a polních pěšinách. Na pochod se můžete vydat mezi 13. a 15. hodinou, start najdete poblíž silnice č. 116 vedoucí z Letů směr Karlštejn. Přibližně 500 metrů před odbočkou na Mořinu se musíte dát doprava do lesa.

Pokud půjdete pěšky, je lepší se na start vypravit z Letů polní cestou Ke Skalicům (cca 1,5 km). Na místo startu bude z Letů jezdit kyvadlová doprava, která zájemce zdarma odveze do ulice K Libří.

Cíl bude opět na návsi na Mořince, kde čeká na účastníky nejen jarmark, občerstvení ale i doprovodný program. Z Mořinky zpět do Letů pojede kyvadlová doprava, tentokrát za mírný poplatek. Jízdní řád obdržíte na startu.  Vstupné na akci činí 50 korun na osobu.

(pan)