Na besedě připomenou Ludmilu Vaňkovou

Foto: Lucie Paličková

LETY – Březnové beseda Letovské akademie připomene život a dílo oblíbené spisovatelky Ludmily Vaňkové z Řevnic, která 3. ledna uzavřela poslední stránku svého života. Koná se 31. března od 17 hodin v jídelně nové školy v Letech.

Hosty vzpomínkové akce se čtením z jejích románů bude paní Veronika Baštová, majitelka nakladatelství Šulc a Švarc, jež vydalo převážnou část jejích knih, a redaktor Jiří Korejčík, který s ní na knihách úzce spolupracoval. Připomeneme si její nelehký život i vytrvalost, která ji spolu s úžasným talentem umožnila v pozdním věku stát mezi českými nejvýznamnějšími spisovateli na předních příčkách oblíbenosti.

Král železný – král zlatý, Zlá léta, Žebrák se stříbrnou holí, Od trůnu dál či Cval rytířských koní – názvy knih, které slibně naznačují dramatický děj vypjatých okamžiků našich dějin. Při čtení těchto příběhů dávných časů nás jejich autorka, spisovatelka Ludmila Vaňková, nikdy nezklamala. Snad každý, kdo má rád historii, zařadil do své knihovny některou z více než třiceti knih této autorky, u nás jedné z nejznámějších.