Muzeum keramiky nabízí virtuální Pohádku

Foto: archiv muzea

BEROUN – Již šest let funguje Muzeum berounské keramiky. Kvůli omezením nemohli pracovníci muzea připravit tradiční oslavu a novou výstavu. Ale expozice půvabných keramických plastik a obrazů Kláry Jánské s názvem Pohádka je k dispozici online.

Dostanete se k ní pomocí tohoto odkazu. Výstava naživo bude přístupná po rozvolnění opatření až do 25. dubna.  Muzeum se nachází v romantické Zámečnické uličce, kam si lidé zvykli chodit nejen za tvůrčí prací, ale také odpočinkem, nebo kulturou. K vidění jsou tu i zajímavé exponáty v historické expozici včetně umělecké repliky slavného „džbánu Šimona Nemazala.

Malá galerie nabízí každé dva měsíce nové výstavy renomovaných keramiků a výtvarníků, útulná zahrada ožívá v létě výtvarnými workshopy a loutkovým divadlem, v keramické dílně si podávají dveře návštěvníci kurzů, otevřených dílen a individuálních workshopů. „Začali jsme prodejem vlastní berounské keramiky, jejíž výrobou navazujeme na téměř půltisíciletou tradici berounského hrnčířství,“ uvedla vedoucí muzea Kristina Škorpilová.

Zdařilou rekonstrukci muzea můžete ocenit i díky putovní výstavě Má vlast cestami proměn, kterou najdete u berounské Prašné brány. Hlasovat pro ni můžete zde.

(pan)