Modrý domeček – centrum kultury i sociální firma

Modrý domeček se stal centrem kultury i zábavy pro všechny věkové skupiny obyvatel a také zárukou výborné kávy, která lahodí jazyku i oku.

Ale nejen Řevničtí rádi využívají služeb této oblíbené kavárny.  Nejedno setkání – ať pracovní, nebo přátelské – je namířeno do Modrého domečku.

Čím je to způsobeno? Odpověď, tu svou, si najde každý sám. Podle mého názoru je to příjemnou atmosférou i obsluhou, přátelským prostředím, které počítá s malými dětmi, ale i se staršími návštěvníky. Ani ti zde totiž nemusí překonávat schody nebo usedat do vysokých židlí…

Samotná kavárna je přitom chráněným pracovištěm pro handicapované zaměstnance. Nad jejich pohodou a tím i nad spokojeností zákazníků bdí pracovní terapeuti, kteří prostřednictvím sociální rehabilitace pomáhají svým klientům zvládat jejich pracovní povinnosti.

Jak je nastavena spolupráce mezi terapeuty a zaměstnanci Modrého domečku? Jaké pracovní pozice mohou klienti Modrého domečku zastávat? Jak samotná sociální rehabilitace probíhá? Jaké novinky Náruč pro své klienty, zákazníky i přátele připravuje?

Tyto a mnohé další otázky jsme položili PR manažerce občanského sdružení Náruč Šárce Haškové a Bc. Zuzaně Dudákové, ředitelce Modrého domečku. Odpovědi najdete v říjnovém čísle DOBNET Zpravodaje a během několika dnů i na těchto stránkách

Příjemné podzimní dny přeje

Barbora Tesařová