Mníšek zve na kulturní víkend s hudbou i výstavami

Smyčcové trio, které vystoupí v neděli.
Smyčcové trio, které vystoupí v neděli.

Barokní areálu Skalka a kostel sv. Václava v Mníšku pod Brdy ožívá Dny evropského dědictví. Program obsahuje zajímavé osobnosti, koncerty i vernisáže výstav.

Akce začíná v pátek 2. září v 19 hodin večerní prohlídkou barokního areálu s výkladem a krátkým koncertem. Zahrnuje klášter, kostelík sv. Maří Magdalény a poustevnu.

V sobotu 3. září se prohlídka opakuje od 13 hodin. V 15 h se v klášteře rozezní koncert současné irské hudby v podání Jitky Malczyk a Vojtěch Jindry.

Neděle 4. září opět odstartuje prohlídkami v 11 a ve 13 hodin. Poté jsou plánovány dvě vernisáže. Výstava obrazů Dušana Černého začne od 15 hodinu v klášteře a výstava Jany Průšové s názvem Kaligrafie (umění krasopisu) bude v kostelíku od 16 hodin.

Víkend završí koncert hudebního dědictví střední Evropy v kostelu sv. Václava. Vystoupí smyčcové trio Pavel Hůla a Lucie Sedláková Hůlová s houslemi a Martin Sedlák s violoncellem.

Na místo bude možné dojet i speciálním autobusem. Ten vyjede v neděli ve 14:30 h od Doova pro seniory pod Skalkou a ve 14:35 z náměstí F.X. Svobody.

(red)