Mikela da luka vyhrála síťovku plnou jídla

Michaela Tlustá Foto: archiv Michaely Tlusté

ŘEVNICE – V našem kraji se rodí nespočet dobrých nápadů i projektů a od toho, aby nezapadly, ale měli jsme šanci se o nich dozvědět, vzniklo před časem řevnické setkání Síťovka. Ve čtvrtek 13. října se konalo již po páté a deset inspirativních sousedů dostalo čtyřminutovou příležitost představit sebe i svůj projekt. Za nejzajímavější vystoupení označila více než stovka diváků příběh Michaely Tlusté z Řevnic a její módní značku Mikela da luka.

Míša napřed po nocích přešívala kousky ze second handů, prodávala je na Fleru a jezdila na design markety, až konečně našla svůj nezaměnitelný styl. Založila firmu, v níž dnes zaměstnává 15 lidí, má svůj kamenný krám i e-shop. „Splnil se mi dětský sen,“ přiznala publiku v řevnickém Dřeváku u nádraží, když přebírala cenu, kterou je kromě šance na zviditelnění také síťovka plná jídla.

Michaela Tlustá představila svou módní značku Mikela da luka Foto: Pavla Matějů

Na druhé místo diváci pasovali Žanetu Krčilovou a její dárkové knížky značky Milju určené pro ty, kteří chtějí komukoliv dalšímu (anebo i sobě) sdělit černé na bílém, že ho mají rádi. „Nejraději mám tu 365 důvodů, proč tě miluju, k níž mě inspiroval manžel,“ přiznala Žaneta a na vlastní kůži potvrdila, že každodenní vymýšlení důvodů, proč partnera milujeme, utužuje vztah: „Když už nevíte, jaký důvod napsat, zjistíte, že se vždy ještě něco najde.“

Třetí místo získala Lucie Šabatová z Černošic, která představila zbrusu nový, tento týden odstartovaný, web Soused.store. „Chceme s kamarádkou pomoci lidem, kteří jsou kreativní, ale nebaví je, neumějí, nebo nechtějí prodávat svou práci,“ vysvětlila důvod, proč ostatním nabízí virtuální prostor pro prezentaci a prodej jejich výrobků i služeb.

Svého favorita, kterého podpoří, si na Síťovku přišli vybrat také zástupci Středočeského inovačního centra. Jejich sympatie získala Eliška Salavcová ze Svinař, která se svým manželem truhlářem vyrábí multifunkční dřevěné hračky značky BAA.VI.

Síťovka, která zachycuje dobré nápady a pomáhá jim na svět, představila už celkem 52 drobných podnikatelů a osobně se na jejich prezentace přišlo podívat 583 sousedů.

Při vyhlašování vítězů se na pódiu sešlo všech deset sousedů, kteří měli šanci divákům vyložit své sny Foto: Pavla Matějů

(jup)