Lidé mohou opět zdarma volat kvůli očkování

Ilustrační obrázek: ICP

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Informační linku k očkování proti koronaviru 800 440 430 mohou lidé využít v pracovních dnech od 8 do 16 hodin. Středočeský kraj ji znovu uvedl do provozu kvůli stoupajícímu zájmu o očkování.

Sloužit by měla hlavně starším lidem, kteří se hlásí o třetí dávku očkování. Senioři totiž oproti mladším skupinám mají menší počet informačních kanálů a ne vždy dostatek informací, zvláště těch, které jsou v online prostředí.

„Předpokládáme, že půjde hlavně o vyhledávání míst, kde se mohou nechat očkovat, protože původní velká centra už nefungují. Kromě toho se nás i teď lidé ptali například na způsob registrace, možnost očkovat se bez předchozí registrace, na typ vakcíny, na čekací lhůty a podobně. A na všechny podobné dotazy jsme připraveni,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík /ODS/.

Ve Středočeském kraji je aktuálně 13 115 nemocných s covidem. Jen za včerejšek přibylo 1 805 pacientů, z toho ve věku 65+ bylo 143 lidí a ve věku 75+ onemocnělo 50 osob. Nejvíce nemocných ve Středočeském kraji v přepočtu na 100 000 obyvatel za posledních 7 dní je mezi školními dětmi. Ve věkové kategorii 6 až 11 let je to 1 155 dětí, v kategorii 12 až 15 let je to 1 232 žáků. Mezi okresy s nejvyšším počtem nemocných covidem ve středních Čechách patří z našeho regionu Beroun.