Lety zpátky na vítězné vlně, Dobřichovice opět padly

Foto: archiv týmu

Krajské a okresní fotbalové soutěže měly o víkendu na programu předposlední zápasy podzimní části sezony. Zatímco Lety vybojovaly tři body, Dobřichovice a Všenory znovu prohrály.

Po šesti výhrách v řadě museli v Letech skousnout dva víkendy bez bodu. Po domácí porážce 2:3 s „béčkem“ Dobříše odjel tým hrajícího trenéra Jaromíra Šmerdy s prázdnou také ze Sedlčan, kde dalšímu B-týmu podlehly 1:3.

„Bylo to vyrovnané utkání, hned na začátku nás poslal do kolen inkasovaný gól po naší hrubé chybě. Soupeře jsme tlačili a inkasovali druhý gól z rychlého protiútoku, na který se nám podařilo odpovědět krásným přímým kopem Marka Jarolíma ze standardní situace. Ve druhé půli jsme soupeře zase tlačili, ale nedařilo se nám dostat do zakončení. Bohužel jsme inkasovali gól na 1:3 a bylo prakticky rozhodnuto. Škoda nastřelené tyče v závěru utkání, stále jsem věřil, že to ještě otočíme,“ okomentoval utkání letovský útočník Jiří Čermák.

Třetí zápas v řadě s těžkým soupeřem už ale Letovští zvládli, když si na svém hřišti poradili s Petrovicemi 2:0. V tabulce skupiny E jim patří druhá příčka s čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Dobříš B. O poslední podzimní body vyrazí Lety bojovat v sobotu do Králova Dvora proti domácí rezervě.

Nováček klesl na třetí místo

S druhou porážku za sebou se museli o tomto víkendu srovnávat také v Dobřichovicích. Nováček okresního přeboru nejprve neudržel vedení v Hostivici, odkud odjel s porážkou 1:2, poté na body nedosáhl ani v domácí klání s Jinočany. Hosté po hladké výhře 3:0 svého soka navíc vystřídaly na druhé místě v tabulce. Podzimní část sezony zakončí Dobřichovičtí na půdě Měchenic.

Daleko hůř než Dobřichovice jsou na tom Všenory. Už to vypadá, že dlouholetý účastník krajských soutěží bude mít co dělat, aby se v přeboru zachránil. Od remízy v derby s Dobřichovicemi nezískal v následujících třech duelech ani bod a je i nadále předposlední, na kontě má jen čtyři body stejně jako poslední Roztoky. V sobotu se pokusí zaskočit lídra přeboru z Chotče.

Karlštejn dál tápe

O vydařeném podzimu nemohou mluvit ani v Karlštejně. Loni čtvrtý tým okresního přeboru na Berounsku se zatím trápí, o čemž svědčí i fakt, že o víkendu si připsal teprve druhou výhru v sezoně. I díky dvěma trefám Vladimíra Čermáka si na svém hřišti poradil s „béčkem“ Českého lva-Unionu Beroun 3:1. V tabulce ale Karlštejn zůstává s pouhými devíti body až na 12. místě. O čtyři bodíky víc má desátý Tetín.

(ph)