Lety staví novou školu a budou hledat ředitele

Základová deska nové základní školy v Letech. Foto: Petra Stehlíková

LETY – Novou základní školu až pro 150 dětí buduje vedle nové mateřské školy letovská radnice. Otevře se zde první stupeň a první žáci by do něj měli nastoupit v září 2022.

Obec školu staví díky získané dotaci z Ministerstva financí a Středočeského kraje. „Od ledna organizujeme pracovní setkání s odborníky z oblasti školství, navštěvujeme sousední i vzdálenější obce, kde již školu mají, abychom se inspirovali pro tvorbu koncepce školství a mohli na jaře 2021 vypsat výběrové řízení na ředitele naší nové školy,“ uvedla místostarostka Markéta Huplíková.

Pohled k místu, kde vyroste nová základní škola v Letech. Foto: Petra Stehlíková

Už na letošní duben obec chystá veřejnou debatu na téma: Jakou školu v Letech chceme. Pozvánku a více informaci najdou zájemci včas na webu obce a v mobilním rozhlasu. „Naším cílem je vytvořit komunitní prostor, kde se budou vzdělávat nejen děti, ale v odpoledních hodinách i jejich rodiče, prarodiče a sousedé. Nyní máme příležitost, vybudovat malou obecní školu s dobrými vztahy, které budou prorůstat napříč obcí,“ věří místostarostka Huplíková.

(pan)