Lety chtějí zklidnit dopravu, kritické jsou dvě lokality

Náves v Letech Foto: Petra Stehlíková

LETY – Enormní nárůst dopravy, rychlost aut a v některých částech obce problémy s projížděním řidičů aut, kteří si pouze zkracují cestu mimo hlavní komunikace. To vše by měla řešit studie ke zklidnění dopravy v obci Lety.

Zpracování se zhostila projektová kancelář PPU spol. s. r. o. s mnohaletou zkušeností z projektů po celém Středočeském kraji i v blízkých lokalitách, jako jsou Černošice, Tetín, Beroun, Kladno a jiné.

V obci Lety byly vytipovány dvě kritické lokality. V současné době projektanti finalizují projekt zvýšení úrovně křižovatky ulic Prostřední a K Berounce, kde se potkávají chodci, cyklisté i řidiči. Cílem je jak zvýšení bezpečnosti – zpomalení jízdy vozidel, tak odvodnění této křižovatky. V ulicích K Libří, K Lesíku a Mořinská a jejich křížení se projektanti zamýšlejí nad tím, jak zpomalit řidiče a zmírnit dopravu, aby neohrožovala chodce a neničila ploty, v kterých občas některá auta končí.

První návrhy bude možné diskutovat s projektanty přímo v terénu, a to ve středu 4. května v 17.30 hodin na křižovatce ulic K Lesíku a K Libří. V případě nepříznivého počasí se zájemci přemístí k diskuzi do jídelny Základní školy. „Srdečně zveme všechny, kterým leží zklidnění dopravy v této lokalitě na srdci,“ zvou zastupitelé Obecního úřadu v Letech.

Markéta Huplíková