Letošní Hasofest se vydařil

Letošní Hasofest se vydařilV sobotu 17. srpna se za krásného počasí u dolního jezu v Hlásné Třebani konal hasičsko-hudební festival Hasofest.

Pro děti byl připraven bohatý program plný her a soutěží, pro nejmenší caparty byl k dispozici skákací hrad a bazén plný míčků. Střílení lukem i skluzavka byly stále v obležení, stejně jako soutěž v nošení vajíčka na lžíci. Velká legrace byla u soutěže v házení sudem.

Zajímavá byla ukázka našich »Plamínků« – ošetření zraněného a umělé dýchání. K záchraně tonoucího se nahrnuli snad všichni návštěvníci. Hasiči a záchranáři měli co dělat, aby si »vybojovali« místo na akci. Odhánět lidi museli i při hašení hořícího auta.

Abychom netrpěli hladem nebo žízní, byla k mání pečená kýta, grilované masíčko, klobásy, hermelín, koláčky, štrůdl, samozřejmě pivo, víno, limonády… Hezkou podívanou představovalo vypouštění lampionů štěstí, obloha byla rázem plná světýlek! Poslechnout jsme si mohli kapely Space Cripple Bastards, Wocaties, Bek Ofis, Lighmotif a Odečet plynu. Pod pódiem bylo narváno, všichni se nějak pohybovali, kroutili, tancovali…

Řev a smích se linul přes řeku do dalekého okolí, myslím, že nás bylo slyšet až v Dobřichovicích. Všem, kteří se podíleli na této akci, děkuji – náramně jsme se pobavili.

Jitka Švecová, převzato z Našich novin