Letokruh sdružuje dobrovolníky z kraje

Ilustrační foto: archiv

STŘEDOČESKÝ KRAJ – V rámci projektu rozvoje dobrovolnictví v České republice vznikla napříč kraji Regionální dobrovolnická centra, do jejichž databáze se může přidat jakákoliv organizace, která s dobrovolníky spolupracuje.

Na centrum se může obrátit i zájemce o dobrovolnictví, kterému se vybere vhodná aktivita jeho činnosti. V Praze a Středočeském kraji tato centra provozuje nezisková organizace Letokruh. Poskytuje informace o možnostech dobrovolnictví, zprostředkovává ho pro osoby i organizace, zajišťuje vzdělávání pro dobrovolníky a jejich koordinátory včetně odborného poradenství.

Hlavním cílem a posláním organizace je aktivizace seniorů. Dobrovolníci jim například pomáhají zapojit se do smysluplných aktivit, najít nové přátele či získat sebevědomí. Hlásit se mohou lidé různého věku. “V seniorském věku je dobrovolnictví aktivitou, kde senior není jen prostým příjemcem, ale naopak má možnost nabídnout své zkušenosti, schopnosti a čas někomu jinému,” uvádí centrum Letokruh.

Pokud chcete být dobrovolníkem, kontaktujte koordinátory. Bližší informace najdete na letokruh.eu nebo na dobrostredocesky@letokruh.eu.

(pan)