Letní festivaly jsou v plánu, Morana je nejistá 

DOLNÍ BEROUNKA – Doba kultuře nepřeje a zatím to vypadá, že ani v nejbližších týdnech se nebudou konat žádné veřejné společenské akce. Slavnosti Morany, které Dobnet původně plánoval na 20. března, se neuskuteční, náhradní termín je v jednání. Naopak letní festivaly jsou v plánu.

Rockový Slunovrat je do Lesního divadla v Řevnicích tradičně vyhlášen na první červnový víkend. Vstupenky jsou už nyní v prodeji v síti gouut.cz. Na stejném místě proběhne také folkový festival Porta, obvykle pořádaný poslední víkend v červnu. Kvůli koronaviru byl ale zvolen pozdější termín, a to v polovině července.

Jedinečná akce se na léto chystá také do parku zámku Liteň. Tady se 28. srpna od 20 hodin uskuteční Rusalka v parku neboli koncertní provedení nejznámějších částí známé opery od Antonína Dvořáka. Pozvání do projektu přijal Symfonický orchestr Českého rozhlasu, vystoupí pod taktovkou Roberta Jindry. Hlavní roli Rusalky ztvární jedna z našich nejžádanějších sopranistek Kateřina Kněžíková, role Prince se ujme talentovaný Richard Samek. Vodníka se zhostí Jan Martiník a Cizí kněžny a Ježibaby Jana Kurucová. Do vedlejších rolí Žínek přizvali vybrané absolventky Interpretačních kurzů v Litni. Režírovat budou bratři Cabanovi. Předprodej vstupenek probíhá na síti Ticketportal.

O aktuální situaci vás budeme informovat.

(lh)