Lávka v Radotíně bude nová, v Černošicích se dočká opravy

Lávka v Černošicích se dočká opravy Foto: JSDH Mokropsy

ČERNOŠICE, RADOTÍN – Padesát milionů korun bude stát nová lávka, která spojí levý a pravý břeh Berounky v Radotíně u základní školy. Chodci a cyklisté by ji měli začít využívat v půlce příštího roku.

Její výstavbu schválili zastupitelé hlavního města. Nahradí současnou poškozenou konstrukci. „Poté, co jsme vysoutěžili zhotovitelskou firmu, nám v říjnu pražské zastupitelstvo odsouhlasilo investiční účelové prostředky ve výši 50 milionů korun, abychom mohli vedle projekčních příprav řešit i stavební část,“ uvedl starosta Radotína Karel Hanzlík. Tři stávající betonové podpěry stavbaři upraví, zcela nová bude ocelová konstrukce s hlavním pylonem, který připomíná lodní stěžeň dle návrhu architekta Josefa Pleskota.

V současnosti se rekonstruuje i lávka přes Berounku v Černošicích. Opravuje se nosná konstrukce, mostovka, nakonec lávka dostane nový nátěr. „Oprava lávky zajistí její funkčnost a bezpečnost nejméně na dalších pět let – během té doby má vzniknout architektonický návrh a následně projekt a realizace lávky nové,“ uvedl černošický starosta Filip Kořínek.