Kultura opět ožila na internetu

DOLNÍ BEROUNKA – Plány umělců vzaly za své. Opět nemohou vystupovat před živým publikem. Mnozí z nich se tak snaží využít alespoň prostředí internetu a své aktivity přinášejí fanouškům online.

Kulturní dění mohou zájemci najít hlavně na Facebooku a na Youtube. Mnoho zajímavostí se objevuje například na facebookové stránce Kultura online, kde jsou k vidění aktuální kulturní nabídky.

Novinky zveřejňují na svém profilu také hudebníci, kteří žijí v našem okolí. Zpěvačka Ewa Farna z Všenor nabídla fanouškům novou píseň v polštině. „… protože poslední dobou moc koncertů není. Příspěvek. Pouze zpěv a kytara. Poprvé takhle ve dvou. Krásný akustický poslech, drazí,“ napsala na svém FB profilu Ewa Farna a přidala svou píseň.

Podobně se svými fanoušky komunikuje zpěvák Tomáš Klus, žijící v Mníšku pod Brdy. Svou novou píseň nazvanou Lockdown publikoval na FB profilu Tomáš Klus. Na současné situaci vidí i pozitivní věci: „Tohle je taky dopad doby. Máme možnost vidět a žít nablízko s bližními, nejbližšími a projasňovat, vysvětlovat, poznávat a být ještě a ještě blíž, být jedním, jedněmi,“ sdělil své poznání u fotky s manželkou Tamarou.

Své podzimní plány musel přehodnotit i zpěvák Pavel Vítek z Karlštejna. „V listopadu jsem měl naplánovaných sedm koncertů se 4 tenory. Bohužel všechny jsme přeložili na příští rok. Děje se tak ve jménu zachování zdraví nás všech, takže to chápu a věřím, že tuto dobu všichni přečkáme,“ doufá zpěvák. Nyní organizuje první online koncert 4 tenorů, který se uskuteční v neděli 1. listopadu od 19 hodin. „Užijte si písničky z našeho alba pěkně v bačkorách, z tepla domova. Moc se těšíme. Vstupenky jsou právě v prodeji zde, zve k poslechu Pavel Vítek.

Řevničan Ondřej Hejma napsal nedávno nejen písničku Evropanka Blanka, jejíž klip se točil před Modrým domečkem v Řevnicích. Ale nově také moderuje pořad v rámci kanálu Xaver Live na Youtube. Večer Ondřej Hejma ŽIVĚ, kde muzikant odpovídá na otázky diváků, můžete sledovat každé pondělí.