Kraj podpořil pomoc ovdovělým rodinám

Ilustrační foto: archiv

Středočeští radní odsouhlasili půl milionu korun pro Nadační fond Vrba. Nezisková organizace poskytuje praktickou pomoc ovdovělým rodinám s dětmi.
„Tato jednorázová individuální účelová dotace bude sloužit k zajištění financování projektu Terénní pracovník, hospodyně, řemeslník pro zajištění služeb ovdovělým rodinám s dětmi, k němuž jsme se koncem loňského roku nově připojili. Jde o službu, která je v těžkých chvílích, kdy děti přijdou o jednoho z rodičů, velmi potřebná,“ říká radní pro oblast sociálních věcí Aneta Heřmanová.

Nadační fond Vrba se snaží poskytnout služby alespoň jednoho terénního pracovníka, který v rámci osobní konzultace předá rodině velmi důležité informace pro rychlé poskytnutí pomoci. Služba také předchází možnému problému se ztrátou zaměstnání ovdovělého rodiče, který náhle musí zastat i roli zemřelého partnera či partnerky.

„Terénní pracovnice ‚Vrběnky‘ se starají o aktivně strávený čas dětí v době, kdy je rodič v zaměstnání, vyzvedávají děti ze školy, převážejí je na kroužky. Případně, pokud je dítě v kojeneckém či batolecím věku, zajišťuje ‚Vrběnka‘ nepřetržitou péči o dítě v době, kdy je ovdovělý otec v zaměstnání,“ vysvětluje radní Aneta Heřmanová.

(red)