Kraj opět proplatí zdravotnické poplatky

Ilustrační foto: archiv
Ilustrační foto: archiv

Středočeský kraj za třetí čtvrtletí proplatí formou daru regulační poplatky ve výši 1 440 korun.  Žádosti sice byly za více než 50 tisíc korun, zhruba polovina ale nevyhověla zadání.

„Po plošném zrušení většiny regulačních poplatků od začátku letošního roku se jedná skutečně jen o symbolickou částku. Pacienti totiž dnes už, jak známo, poplatky platí jen za návštěvu pohotovostí. I tak ale v této aktivitě pokračujeme,“ konstatoval hejtman kraje Miloš Petera. Středočeský kraj je jediným regionem v republice, který v proplácení vytrval.

Za třetí čtvrtletí požádalo o proplacení výdajů v souvislosti s poskytnutím zdravotní péče ve zdravotnických zařízeních v kraji celkem 22 osob s bydlištěm na území Středočeského kraje. Žádalo celkem o 50 930 korun. Kraj ale vyhověl jen třinácti z nich v souhrnné výši 1 440 korun.

„Ostatní žádosti bohužel nesplnily kritéria, která jsme si pro proplácení zdravotnických regulačních poplatků stanovili. Žadatelé buď nedodali všechny potřebné doklady, nebo žádali o proplacení výdajů, které s regulačními poplatky nesouvisejí. Chtěli například proplatit výdaje na lázeňskou péči,“ upřesnila radní pro oblast zdravotnictví Jiřina Fialová.

(red)