Kraj a Praha sjednotí vizuální podobu integrované dopravy

Foto: PID

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Integrovaná doprava v Praze a Středočeském kraji bude mít od srpna nejen nové ceny, Rada Středočeského kraje schválila i novou vizuální podobu společného systému veřejné dopravy PID.

Dosud platil odlišný grafický manuál pro městské autobusové linky v Praze a samostatně pro autobusy ve Středočeském kraji. U vlaků, tramvají i metra se dosud žádný jednotící styl neuplatňoval. Změní se nejen logo systému, ale i další návazné jednotící grafické prvky včetně nové jednotné podoby vozidel. Uspěl návrh studia superlative.works, který vybrala porota nezávislých odborníků v soutěži realizované v roce 2019. Vozidla nyní budou v barevné kombinaci červené a světle šedé s vertikálním členěním barevných pruhů.

Cílem je prezentovat službu hromadné dopravy jako moderní, ale především srozumitelný a provázaný systém 21. století, usnadnit orientaci při cestování tak, aby cestující vždy našli všechny potřebné informace intuitivně na stejných nebo podobných místech, ve všech typech dopravních prostředků a bez ohledu na dopravce. V systému Pražské integrované dopravy je nyní zahrnuto 30 dopravců. Jednotlivých typů dopravních prostředků je v současné době kolem 70.

(pan)