Ke Dni architektury se připojí Řevnice, Lety i Mníšek

Foto: z archivu organizátora

STŘEDNÍ ČECHY – Konec září a začátek října bude opět patřit architektuře. Největší architektonický festival u nás – Den architektury – nabídne mezi 29. zářím až 5. říjnem více než 400 zdarma přístupných akcí po celé České republice i na Slovensku.

Těšit se mohou i obyvatelé dolního Poberouní. 1. října se koná Den architektury v Řevnicích, tentokrát jde o komentovanou procházku zaměřenou na průmyslový areál Eurovie. Sraz účastníků procházky s městskou architektkou je v 16 hodin na křižovatce ulic Rybní a Pod Drahou.

V Letech se 4. října od 17 hodin uskuteční prohlídka základní a mateřské školy s jejím autorem architektem Ondřejem Tučkem. V loňském roce obec dokončila druhou etapu školního areálu, který je charakteristický syrovým výrazem režného zdiva z betonových tvárnic, doplněným výraznou barevností oken, dveří a schodišť.

Vydat se můžete i k sousedům. V Mníšku pod Brdy chystají výpravu do historických krovů nebo za skrytými půvaby sorelového sídliště. V Dobříši se můžete vydat po židovských památkách nebo na místní zámek a hrad Vargač.