Karlštejnský Advent za týden vrcholí

foto: žrout.cz
foto: žrout.cz

V neděli 22. prosince se uzavře Karlštejnský advent.

Slavnostní den odstartuje v deset hodin historickým jarmarkem. Královnu Elišku přijdou už od jedenácté hodiny uctít muzikanti, šermíři, tanečníci, herci, děti. Na historickém tržišti budou k dostání hračky, dřevěné zbraně, výrobky řezbářů, šperkařů, ozdoby, korále, adventní věnce i spousta dalšího zboží.

Ochutnat  a zakoupit bude možné karlštejnské víno i karlštejnské pivo Karlíček. Soudek se speciální várkou připravenou místním pivovarníkem Jiřím Chybou právě na počest adventu bude naražen v pravé poledne, po příchodu královny na náměstí.

Všechny budou bavit šermíři a šermířky ze skupin Alotrium i Reginleif, zahrají kapely Kapičky, Cluaran, Notičky, Třehusk i Čenkomor. Zatancuje skupina Proměny, koledy, ale nejen je, zapějí soubory Bonbon, Canto Carso, Hukot i děti z Karlštejna a Litně.

Prohlédnout si budete moci i živý betlém i na vánoční hru v podání dobřichovického souboru Kukadýlko. Vrcholem oslav pak bude po setmění loučový průvod, ohňová show a rozsvícení vánočního stromu před Muzeem betlémů.

Novinkou letošního adventu je premiérové zpřístupnění Muzejní stezky, na které najdete expozici vína s ochutnávkou v místní Vinařské stanici, I. Karlštejnský mikropivovar, muzeum hodin, obchodu, betlémů a voskových figurín i speciální adventní výstavu v Hospůdce U Bílé paní.

Po celou neděli bude otevřený hrad Karlštejn.

(mf, jm)