Kam pro kolo? Ideálně ke Štorkovi do Řevnic

Prodejna a servis jízdních kol a koloběžek bývalého cyklistického závodníka Martina Štorka letos slaví krásných 30 let. Jeho obor dostal v posledních měsících zabrat, ale sportovec se nevzdal. Stále má kola na skladě a další objednává v nejbližším možném termínu. Upozorňuje, že covidová krize zahýbala trhem, a proto je nutné řešit servis či koupi kola hned. Zajděte k němu, poradí vám.

Co zákazníci nyní nejvíce poptávají?
Největší poptávka je po kolech a elektrokolech. Situaci v dodávkách bohužel silně ovlivňuje covid. Výroba komponentů v loňském roce až tři měsíce stála. Do toho přišla celosvětová vyšší poptávka po kolech a dílech, krize dopravy a ve výsledku nedostatek kol a dílů. Včas objednané zboží přichází pozdě nebo vůbec. Dodávky jsou kráceny. Čas výroby se z 6–8 měsíců od objednání změnil na 12–18 měsíců plus doprava. Dříve běžné dodání kol ze skladu dodavatele není možné, nic tam není. Nabízíme pouze zboží z našeho skladu. Naštěstí máme nějakou zásobu a potvrzené dodávky v průběhu léta. Pokud někdo uvažuje o kole, neměl by váhat. Myslím, že během prázdnin nebudou v některých kategoriích dostupná. Už teď přijímáme objednávky na kola, která dodají příští rok.

Jaká je situace v servisu?
Stejná jako v jiných letech, od dubna silně převyšuje kapacitu. Servisujeme jen kola předem objednaná. Na podzim a v zimě je situace klidnější. Bohužel i zde narážíme na omezení v dostupnosti materiálu.

Díky komu nebo čemu podnikáte už tři dekády?
Naštěstí dělám věci, které mě baví a k nimž mám vztah. Ale sám bych na to nestačil. Mám štěstí na lidi kolem sebe. V práci spolehlivé zaměstnance. A hlavně doma skvělou manželku a dnes už dospělé děti. V práci bývám běžně dvanáct hodin v kuse a společně stráveného času je málo. I přesto je nám spolu dobře. Rodina je mojí největší motivací a oporou.

Co vás v podnikání nejvíce těší?
Mám samozřejmě radost, že prosperujeme, že vše funguje. Je příjemné, když se, třeba i po letech, vracejí zákazníci. Mají k nám důvěru.

Martin Štorek cyklistiku miluje. Koníček se stal jeho prací. Když za ním v 80. letech občas někdo přišel s prosbou o opravu, sám zjistil, že umí něco, po čem je poptávka. Chyběly náhradní díly a lidé si kola opravovali sami. Po roce 1990 se trhy otevřely, materiál byl dostupnější, a tak si založil živnost. Původně šlo o přivýdělek, ale po čase se musel rozhodnout, zda se věnovat firmě naplno, nebo zůstat u původního oboru. Zvítězilo srdce a vize, která platí dodnes: nabídnout lidem slušné zboží za rozumnou cenu.

Martin Štorek – jízdní kola, sport
Komenského 92, Řevnice
 +420 257 721 313
 info@kola-sport.cz
www.kola-sport.cz

Otevírací doba:
po–st 8–18
čt 8–20
pá 8–18
so 8–12