Ve Třebani ochutnáte zabijačku i gruzínské speciality

Z loňského masopustu. Foto: archiv
Z loňského masopustu. Foto: archiv

Poslední sobotu v masopustě, letos 25. února, se uskuteční zadnotřebaňský, či také Poberounský masopust. Na návsi bude živo od 9 hodin, kdy začne stylový staročeský jarmark.

Na něm budou kromě výrobků řemeslníků k dostání preclíky, perníky, koláče, pečené maso, medovina… Své umění předvedou skláři z Jizerských hor, děti se budou moci svézt na koních, dospělé určitě potěší tradiční zabijačkové pochoutky, gruzínské speciality či alsaské víno.

Kulturní program odstartuje v 10 hodin domácí kapela Třehusk, od 11 hodin se na provizorním pódiu vystřídají dětská lidová muzika Notičky, kejklíř Pet, pěvecký Třebasbor, dramatický obor ZUŠ Řevnice a chybět nebude ani tradiční masopustní fraška.

Nakonec se symbolicky pochová Masopust a oceněny nápadité maškary. Poté se vydá na obchůzku obcí průvod v čele s kapelou, koňským spřežením a kvartetem »hlavních« postav: medvědem, medvědářem, policajtem i Masopustem.

Masopustní oslavy uzavře v neděli 26. února od 14 hodin ve Společenském domě v Zadní Třebani karneval pro děti.

Letos netradičně až po Popeleční středě se uskuteční Mokropeský masopust. Z původně ohlášeného termínu 25. února se přesunul na sobotu 4. března.

(pan)