Už v sobotu startuje berounské Kolo pro život

Foto: archiv organizátora

Na konci června se rozjel letošní ročník cyklistických závodů Kolo pro život. Sportovní nadšenci všech věkových skupin se v červenci mohou těšit hned na dvě soutěže poblíž našeho regionu.
Bikemaraton Beroun České spořitelny startuje 18. července a je v seriálu novinkou. Nejnáročnější trasa B měří 53 km s převýšením 1 300 m, start v 10:00. O hodinu později se závodníci vydají na trasu C dlouhou 37 km (převýšení 750 m).

V sobotu 25. července zahajuje Trans Brdy. Oblíbený závod po brdských hřebenech našel nové zázemí v Dobříši. Největší výzvou je trasa A. Má 90 km s převýšením 1 830 m. Začátek je naplánován na 9:30. Na účastníky trasy B čeká 55 kilometrů s 1 230 m převýšení, trasa C je dlouhá 37 km a její převýšení je necelý kilometr. Na obou podnicích budou také family jízdy a dětské závody.

Pro další podrobnosti sledujte web kolopro.cz, kde najdete také probíhající bezpečnostní a hygienická opatření. Kromě nich se změnila i cenová strategie přihlašování na jednotlivá klání. Veškeré startovné pro jakýkoliv závod ročníku (Trans Brdy a další) 2020 pořízené do 15. července se pohybuje v nejnižší cenové hladině, tedy 600 Kč. Druhá zvýhodněná cena bude platná vždy do středeční půlnoci před samotným víkendovým eventem. Nejdražší je přihlášení na místě v den konání závodu.

(lib)