Hravě a zdravě: DOBNET nabídl i dílničky pro děti

Foto: Petra Stehlíková

Třetí ročník rodinného festivalu Hravě a zdravě proběhl v sobotu 2. září v Řevnicích. Na náměstí Jiřího z Poděbrad a na dalších místech bylo mnoho zábavy, zajímavostí a také občerstvení.

Svůj stánek s dílničkami pro děti a pochutinami tam měl i spolek DOBNET.

Festival navštívila spousta lidí, náměstí bylo zaplněné už od samotného zahájení, kterého se ujala herečka Klára Issová. Během odpoledne se na pódiu střídaly kapely, sbory, tanečníci i moderátoři Bára Valentová a Jakub Voříšek, nechyběla módní přehlídka, hra na kytaru nebo rozhovory se zajímavými osobnostmi.

Akcí ovšem žily celé Řevnice. V rámci Rodinné hry se týmy rodičů s dětmi prošly po městě, u Zámečku se mohly děti svézt na koních a ponících, základní umělecká škola prezentovala své umění nejen v budově Zámečku, ale také v Boudě u nádraží, další program přichystal místní Sokol,

kino, baráčníci a další spolky a místní firmy. Přesně v duchu původní myšlenky, která pochází z kavárny Modrý domeček. „Chtěli jsme, aby každý, kdo o to bude stát, dostal k dispozici svůj prostor a mohl předvést, co umí, co ho baví a zajímá,“ řekla Marie Hrdá ze spolku Náruč, který Modrý domeček provozuje. Ostatně festival se nesl v duchu oslav 10. výročí založení této kavárny v Řevnicích. Kromě Náruče akci spolupořádalo RC Leťánek za podpory města Řevnice a mnoha sponzorů.

Heslo festivalu „Hravě“ si vzal k srdci také spolek DOBNET, z. s., který ve svém stánku připravil kromě výborného guláše, brambor a kukuřice i dílničky pro nejmenší návštěvníky. Děti sem chodily průběžně po celé odpoledne, vyráběly si panáčky z drátů a obrazy ze dřeva a také malovaly, na dračku šly modré a oranžové balonky, ale i sýrové oplatky a sladké trubičky.

Celkově se festival velmi vydařil i díky tomu, že po pátečním celodenním dešti bylo počasí laskavější a poslalo na zem jenom pár kapek.

(lh)