Hledá se “nej” krajská stavba letošního roku

Řevnický pivovar. Foto: Petra Stehlíková

DOLNÍ BEROUNKA – Znovu se vybírá Stavbu roku Středočeského kraje, tentokrát s ročníkem 2021. V minulosti byly v našem regionu nominovány například řevnický pivovar, dobřichovická škola nebo centru Vráž v Černošicích.

Do regionální soutěžní přehlídky je možné zasílat přihlášky do 10. června 2021, vítěz se vyhlásí na podzim. Přihlášky, předešlé kandidáte i vítěze najdete na webových stránkách soutěže.

Všechna přihlášená díla posuzuje nezávislá odborná porota, složená ze zástupců jednotlivých vypisovatelů. Spolu s porotou navštíví přihlášené stavby i filmový štáb. Opět tak vznikne zcela unikátní filmový dokument mapující stavitelství a architekturu ve Středočeském kraji.

Soutěž je určena pro stavební díla ze všech oborů (novostavby, rekonstrukce, inženýrská díla, interiéry, krajinářské úpravy, dopravní stavby, hospodářské stavby atd.), dokončená a uvedená do provozu nebo zkolaudovaná do data podání přihlášek, realizovaná na území Středočeského kraje, a která nebyla posuzována v předchozích ročnících soutěže.

(pan)