Hlavní doprovodné akce Královského průvodu

Hlavní doprovodné akce Královského průvoduPrůvod se vydá na cestu regionem tento víkend. Po jeho trase se můžete těšit na celou řadu doprovodných akcí

Kratochvilný závod ženy na voze

Toto veselé soutěžení s podtitulem „závod mužských spřežení“ je skvělou zábavou od dob středověku až dodnes. Utkají se v něm družstva z několika obcí. V co nejkratším čase musí muži ze soutěžících obcí přetlačit od startu do cíle vůz naložený nejméně pěti ženami. Vyhrává vůz, který nejen že dosáhne cíle co nejrychleji, ale oslní originální výzdobou i krásou žen. Závod Ženy na voze proběhne během nedělního odpoledne na louce v Karlštejně.

 

Celodenní zábava v Karlštejně

V neděli 3. června na louce v obci Karlštejn je připravena celodenní zábava včetně soutěží již od 10 hodin dopoledne až do příjezdu samotného císaře v nedělním podvečeru.

 

Škola pro malé rytíře

Letos poprvé se mohou malí bojovníci vyučit v šermířském umění a stát se královniným rytířem. Škola probíhá v neděli 3. června od 10. 00 na louce v obci Karlštejn a je zcela zdarma.

 

Miss princezna a princ

Nejkrásnější princ a princezna v říši budou zvoleni v rámci celodenního programu v neděli 3. června. Kostýmy s sebou!

 

Soutěž po stopách Karla IV.

Dobrodružná hra pro všechny, kdo se zajímají o dobu našeho nejslavnějšího panovníka. Studenti utvoří pětičlenné týmy – družiny. První kolo soutěže má podobu internetového historického testu. Test je vědomostní. Prvních šest týmů, které test absolvují s nejlepším výsledkem, bude mít možnost účastnit se kola druhého, finálového. Finále soutěže se uskuteční v rámci Královského průvodu. Studenti se zúčastní v sobotu 2. 6. 2012 ráno na Pražském hradě zahajovacího ceremoniálu, kde budou představeni císaři.

Následující den, v neděli 3. 6. 2012, se družiny sejdou na louce pod hradem Karlštejn. Zde pro ně bude připraveno “rytířské klání”. Po absolvování několika rytířských disciplín, v nichž studenti prokáží svou fyzickou i vědomostní zdatnost a obratnost, se dvě nejlepší družiny před zraky císaře Karla utkají o konečné vítězství. Tito studenti pak budou císařem pasováni na rytíře a odměněni. Všichni studenti dostanou příležitost doprovázet císaře na hrad Karlštejn k uložení korunovačních klenotů.

Přihlaste se už teď na www.kralovskypruvod.eu