Formu Dobřichovic prověří týmy z vyšších soutěží

Foto: archiv týmu

Fotbalisté Dobřichovic se pomalu chystají na zahájení zimní přípravy. Pokud se jim neoblíbená část sezony vydaří, může sehrát klíčovou roli v jarních bojích o čelo tabulky okresního přeboru.

Do nejvyšší soutěže na Praze-západ vstupovali dobřichovičtí v roli nováčka, ovšem místo starostí o udržení budou na jaře hrát o ty nejvyšší příčky. Po první polovině sezony jim patří skvělá druhá pozice, na vedoucí Choteč ztrácejí pouhé dva body. Musejí se ale dívat i za sebe, třetí Jinočany mají jen o bod méně, čtvrté Úhonice pak na Dobřichovice ztrácejí body tři.

Pohled na tabulku dává tušit, že boj o celkové prvenství v přeboru může rozhodnout právě to, jak se který tým nachystá přes zimu. V Dobřichovicích už mají harmonogram na následující týdny víceméně daný.

Mužstvo pod vedením trenéra Ladislava Kocourka zahájí zimní přípravu 30. ledna. Po dvou až třech trénincích se začátkem následujícího měsíce zúčastní turnaje, kde odehrají minimálně pět zápasů. Jde o turnaj, který se tradičně koná na hřišti s umělým povrchem v Berouně, kde formu a připravenost štiky přeboru prověří i týmy z vyšších soutěží. Mezi víkendovými zápasy vždy v týdnu proběhnou dva tréninky.

Dobřichovičtí fotbalisté sice přezimují druzí, ale budou se chtít za každou cenu porvat o první místo a případný postup? „Konkrétní cíl jsme si zatím nestanovili. Myslím, že na to přijde řeč, až se sejdeme na prvním tréninku,“ říká Tomáš Kratina, se sedmi góly nejlepší dobřichovický střelec.

(ph)