Finálový souboj tenistů ovládl Tomáš Římal

Tři nejlepší v kategorii žactvo A: zleva Karel Rychtařík (2.), Tomáš Římal (1.), Antonín Mutl (3.). Foto: Sportclub Řevnice

První březnovou neděli pokračoval již pátým turnajem letošní ročník Řevnické tenisové ligy. Účast byla opět hojná, do bojů na kurtech za Liďákem zasáhlo ve čtyřech kategoriích 35 dětí.

V kategorii nejmenších minitenistů se nejvíc dařilo letovskému Michalu Zudovi, který po třetí příčce a druhém místě z minulého turnaje tentokrát vystoupal na nejvyšší stupínek. Do Sokola Lety zamířilo také vítězství v kategorii babytenistů, které pro sebe získal Theo Druzescu.

„Děti dělají pokroky, turnaje jim pomáhají. Umí si počítat skóre v zápasech, jsou mnohem samostatnější, než tomu bylo na začátku sezony,“ říká na adresu nejmenších účastníků trenérka Daniela Švédová, která turnaj pořádala s dalším trenérem Filipem Zahrádkou.

Vrcholem každého z turnajů jsou bitvy v žákovských kategoriích, v nichž se vždy utká osmička nejlepších vyřazovacím způsobem a o nasazení do úvodního kola rozhoduje los. I v pátém kole dokráčel až do finále „áčkové“ skupiny domácí Karel Rychtařík. Čtvrtý triumf si ovšem nepřipsal, v souboji o první místo podlehl dalšímu odchovanci pořádajícího Sportclubu Tomáši Římalovi. Ten si dal předčasný dárek ke svým třináctým narozeninám.

V „béčku“ předvedli nejlepší výkony Ondřej Zúbek s Elou Mládkovou, kteří si na příštím a zároveň předposledním turnaji v neděli 18. března zahrají ve skupině A. Letošní ročník Řevnické tenisové ligy vyvrcholí druhou dubnovou neděli, kdy je na programu závěrečné dvojnásobně bodované kolo.

(ph)