Filharmonie zahraje v lese s nevidomou pěvkyní

Foto: Jan Karásek

Lesní divadlo v Řevnicích připravilo na 26. května od 19 hodin neobyčejný hudební zážitek. Vystoupí zde Pardubická komorní filharmonie společně s nevidomou pěvkyní Alenou Terezií Vítek.

Tato akce nejen naváže na zdejší prvorepublikové koncerty vážné hudby, ale rovněž zahájí řevnické oslavy 100. výročí založení Československa.

Hlavním iniciátorem a tvůrcem programu je řevnický dirigent indického původu Debashish Chaudhuri. Ve výjimečném přírodním prostředí Lesního divadla uslyšíte díla Dvořáka, Mozarta, Händela, Saint-Saënse a Beethovena. Na začátku zazní česká hymna.

Celá akce se koná především díky nadšení zmiňovaného dirigenta. Zahrát si venku, v přírodním amfiteátru, byl pro něj dosud nesplněný sen. Důraz klade také na neformální prostředí, které v Lesním divadle panuje. Má totiž diváckou zkušenost například z Berlína, kde jsou venkovní filharmonické koncerty naprosto běžné. Lidé při nich sedí třeba i na trávníku s pivem v ruce. Pan dirigent se těší, že v Lesním divadle vytvoří něco podobného a Řevnice tak získají další zajímavý kulturní aspekt.

(lh)