Evropské státy poznáte podle chuti i hudby

Ilustrační foto: ICP

BEROUN – Akce Ochutnej Evropu po úspěšných zastávkách v Příbrami a Nymburce míří do Berouna. Uskuteční se tam v neděli 21. srpna od 10 do 18 hodin na Husově náměstí v režii Středočeského kraje.

Návštěvníci se mohou těšit na gastronomické speciality i bohatý doprovodný program. Kromě nabídky kulinářských specialit z různých koutů Evropy budou v rámci nedělního programu představeny jednotlivé evropské země. Mladá kapela Madam Royal, vítěz posledního ročníku soutěže Skutečná liga, představí země i po hudební stránce. Dále vystoupí Eddie Stoilow a Šárka Vaňková.

Na své si přijdou i děti, pro které je připraven speciální program, skákací hrad, malování na obličej a spousta zábavných soutěží. Ti starší si budou moci otestovat své vědomosti v zábavném kvízu a vyhrát zajímavé ceny.

Spolu s festivalem míří do Berouna také putovní výstava oceněných staveb, realizovaných na území Středočeského kraje za přispění finančních prostředků z Evropské unie. Výstava pomáhá mimo jiné pochopit význam členství České republiky v Evropské unii.